Jeśli już zdecydowaliście się na wynajem fotobudki na Wasze wesele to teraz musicie wybrać tło, które będzie ustawione za fotografowanymi osobami. Niektóre firmy oferują tak zwany green screen, czyli zielone tło, wtedy goście po zrobieniu zdjęcia na ekranie fotobudki sami decydują jakie tło podstawić, mogą to być przykładowo góry, las, piaszczysta plaża, lub jakiekolwiek inne tło znajdujące się w komputerze danej fotobudki. Takie rozwiązanie ma jednak swoje minusy. Największym z nich jest to, że podstawione w ten sposób tła wyglądają po prostu sztucznie. Technika ta używana jest czasem przez fotografów, często też w filmach, jednak wymaga ona sporego nakłady pracy związanego z późniejszą obróbką takiego zdjęcia. Dobry fachowiec poświęcając na to odpowiednią ilość czasu jest w stanie sprawić, że takie zdjęcie będzie wyglądało dobrze, jednak niestety nie jest w stanie tego dobrze zrobić komputer fotobudki.

Kolejnym minusem metody green screen jest to, że zajmuje ona gościom sporą ilość czasu. Fotobudki, szczególnie te dobre, którym towarzyszy fajna obsługa przyciągają do siebie na weselach sporą ilość gości. Goście przed zrobieniem fotobudkowej sesji muszą się przebrać, następnie zrobić sobie zazwyczaj 4 zdjęcia, odstępy między zdjęciami są zazwyczaj kilkusekundowe, następnie kilkanaście sekund trwa oczekiwanie na wydruk. Wszystko to sprawia, że przy fotobudce powstają nieraz gigantyczne kolejki. Pomyśl sobie teraz co się dzieje, jeśli po każdej fotobudkowej sesji goście dodatkowo sami muszą wybrać tło! Fotobudki pracujące na metodzie green screen coraz częściej prześcigają się w ilości oferowanych teł, niestety im większy wybór, tym więcej czasu gościom zajmuje ich wybór, a inni czekają w kolejce, czasem nawet rezygnując ze zrobienia zdjęcia z powodu zbyt dużej kolejki. Dłuższy czas robienia sesji fotobudkowej to także mniej czasu dla innych gości na pstrykanie zdjęć. Zastanów się, wynajmujesz fotobudkę na czas pracy, a nie na ilość wykonanych zdjęć, jeśli fotobudka ma działać przykładowo 2 godziny, to każda minuta jest na wagę złota. Wydłużając więc robienie zdjęć o wybieranie tła po każdej sesji będziesz musiał liczyć się z tym, że albo nie wszyscy goście dadzą radę zrobić sobie zdjęcie przy fotobudce, albo będziesz zmuszony dopłacić za kolejne godziny działania totobudki.

Najlepszym sposobem jest więc wybór fotobudki, która oferuje prawdziwe tła fotograficzne, najlepiej z dobrego materiału, który nie odbija światła lampy błyskowej zamontowanej w fotobudce. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wszyscy twoi gości zdążą sobie zrobić zdjęcia a ty nie będziesz obciążony dodatkowymi kosztami związanymi z przedłużeniem czasu pracy fotobudki.

Nie czekaj aż ktoś inny zajmie Twój termin!

Zadzwoń: 692 606 600

Lub napisz: info@imprezowabudka.pl